Čištění krbových skel nemusí být vždy peklo

Horor. Očistit rychle a pohodlně sklo krbových dvířek je věc nemožná. Všichni to známe. Prostě sci-fi. Mnohdy se do toho člověk ani nechce pouštět, protože to za tu námahu vlastně nestojí. Nakonec tak bohužel ztrácí smysl i zatápět, protože krb, ve kterém není přes začouzené sklo vidět plameny, moc neláká. To už snad bude lepší „ústřední“. Nemusí se přikládat.

Řešení, jak se špinavým krbovým sklem zatočit, existuje několik. Jsou lepší i horší, radikální nebo decentní, chytré i hloupější. Vyberte si sami. Uvádíme přehled nejbizardnějších způsobů, jak na to:

  • Jdeme na to zostra!

Největší kudla v domácnosti se na odstranění sazí ze skla moc nehodí, ale na dehet by stačit mohla. Prý někdy není jiná možnost. Myslíme si, že je, takže jít na to zostra nedoporučujeme. Je to příliš nebezpečná hra.Však nějaký ten čisťák zaberePřece není možné, že doma není něco, co to pitomé sklo nevyčistí. Doma máme tolik čisticích prostředků. To by v tom byl čert. Vyzkoušeli jste kde co, od prášku na praní až po zubní pastu, ale výsledek nikde. A pak že doma není něco, co to pitomé sklo nevyčistí …

  • Pod svícnem je největší tma!

Proč bláznit, něco shánět a testovat, když nakonec stejně zjistíte, že nic nefunguje. Řešení je navíc na dosah. Vlhký hadr, popel z předchozího zatápění a dřeme. Bohužel, ruka víc, než popel špínu. Výsledek? Než sedřete špínu ze skla, sedřeme spíš sebe. Sklo je jakžtakž čisté, ale stále to ono není. Berte to pozitivně. Ušetřili jste aspoň za posilovnu i čistič.

  • Když to není k jídlu, nebude to aspoň čistit?

Vyzkoušejte, co vás napadne. My testovali ocet. Poradila nám ho nějaká diskuze. Upřímně? Nic moc. Spíš nic, než moc.

  • Co je mokré, to je čisté!

Na vojně to platilo. Voda je dobrá, ale v tomhle případě nestačí. Dá se to vylepšit specializovanými přípravky v lahvích s rozprašovači, ale ani s nimi to bohužel dokonalé není. To, co se za rozprašovačem většinou skrývá, nemůže fungovat ideálně z jednoho jediného důvodu: Aby byl čistič účinný, musí obsahovat účinné látky. Když obsahuje ty, co na rozpouštění „krbové špíny“ opravdu působí a je jich tam dostatek, nesmí být podle dnes platné legislativy (CLP) vybaven rozprašovačem. Důvodem je bezpečnost. Rozprašovačem lze zasáhnout obličej a oči snáz než gelovým přípravkem a navíc rozprašovač a pojistka proti otevření dětmi k sobě moc nejdou, i když

  • Pojďme na to chytře!

Je jasné, že to chápete. Chtěli jsme vám říct, kudy cesta nevede. Vlastně kudy cesta vede. Je to přece promo článek a ten musí obsahovat reklamní sdělení. Jdeme na to?

Čištění skla krbových kamen

Smart Cleaners: Čistič krbových skel

Věnovali jsme se průzkumu trhu důkladně. Hledali jsme postupy i přípravky, které by byly na čištění krbových skel ideální. Protože jsme nebyli vůbec spokojeni, pustili jsme se do vývoje funkčního přípravku sami. Nakonec se to povedlo. Původně byl jen pro nás. Od teď je ale pro všechny.

Podařilo se nám najít složení, kterému žádné saze ani dehet neodolají. S přípravkem se pracuje snadno a rychle. Je vysoce účinný, jeho efekt je okamžitě zřetelný a aplikace je opravdu pohodlná. Čištění krbových skel peklo být nemusí. Uvidíte sami. Náš přípravek vás rozhodně nezklame. To jsme si jisti. Ne nadarmo je Smart!

Vždycky čiré sklo Vám přeje Věra Kalná, Pavel Krb a tým Smart Cleaners

Zpět do obchodu